DORUK Koleji'nde Sosyal Bilgiler Dersi

Sosyal bilgiler dersi geçmiş, günümüz ve gelecek arasında ; üzerinde emin adımlarla yürüdüğümüzde hem bireysel hem de toplumsal olarak hayatımızı kolaylaştıran bir köprüdür.

Doruk Koleji'nde bunun bilincinde olarak; bu dersin vizyonunu Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, Türk tarihi ve kültürünü kavramış, temel demokratik değerlerle donanmış ve insan haklarına saygılı, yaşadığı çevreye duyarlı, bilgiyi deneyimlerine göre yorumlayıp sosyal ve kültürel bağlam içinde oluşturan , kullanan ve düzenleyen, eleştirel düşünen yaratıcı, doğru karar veren, sosyal katılım becerileri gelişmiş, sosyal yaşamda etkin, üretken, hak ve sorumluluklarını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yetiştirilmesi olarak belirlenmiştir.

Peki, bunu nasıl yapıyoruz?

Her öğrencinin birey olarak kendine özgü olduğunu bilerek yola çıktık. Her öğrencinin tam ve gerçek öğrenme sürecinin sağlanabilmesi için çeşitli yöntem tekniklerin yanı sıra çeşitli araç- gereç ve materyalleri beraber üretip beraber kullanacağız.

Okulumuzun fiziki koşullarını, ulaşım yollarına yakınlığını, tam güvenlikli ortamının bize sağladığı kolaylıkları kullanarak gezi-gözlem-inceleme etkinlikleriyle yaparak yaşayarak öğreneceğiz ve bilginin kalıcılığını sağlayacağız.

Küçük bedenlerdeki kocaman yüreklere dokunurken dünyanın en kutsal, en güzel ve en mutluluk verici işini yaptığımızı bildik, biliyoruz ve bileceğiz…

Bu sebepledir ki Doruk Koleji ailesinin parçası olmak mutlu okul, mutlu öğrenci, mutlu aile demektir.

Doruk Koleji Sosyal Bilgiler Eğitimi Sakarya

Tüm ilim ana dilinle başlar.


Top