Soru & Cevap

Neden Doruk Koleji?

Doruk Koleji Ailesi olarak, akademik anlamda başarılı, çağın ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip ve aynı zamanda değerlerimizi bilip uygulayabilen ahlaklı bir nesil yetiştiriyoruz.

Okulunuza Öğretmen Seçerken Hangi Kriterleri Dikkate Alıyorsunuz?

Mesleki ehliyet ve liyakati çok önemsiyoruz. Öncelikle alanına hakim, kendini sürekli geliştirip güncelleyebilen, öğrenciye bizim baktığımız gözle bakabilen, iletişim becerileri yüksek, güler yüzlü, kötü alışkanlıkları olmayan, ahlaklı ve dürüst öğretmen arkadaşlarla çalışıyoruz.

Okul Fiziki Şartlarınız Nedir?

Okulumuz genç bir okul olup, eğitimin en güzel şekilde yapılabilmesi amacıyla tasarlanmış farklı ve modern mimarisiyle dikkat çekmektedir. Ayrıca teknolojik donanımlı laboratuarları, spor salonları, yemekhanesi, 2 adet konferans salonu, interaktif akıllı öğrenme merkezleri, eğitimsel bahçeler, outdoor oyun alanları, atölyeleri, verim artırma merkezleri, sağlık merkezi… ile tam ve donanımlı bir okuldur.

Öğle Yemeğiniz Var Mı?

Öğrencilerin severek yiyebileceği, onların zevklerine uygun lezzetli yemeklerimiz, alanında uzman aşçı ve yemekhane personelimiz tarafından modern okul mutfağımızda yapılmaktadır. Gıda mühendisleri ve diyetisyenlerimizin kontrolünde düzenlenen aylık yemek menüsü, öğrencilerimizin alması gereken günlük besin ve kalori değerleri düşünülerek hazırlanmaktadır. Etlerimiz helal kesimdir. Beyaz etlerimiz kuru yolumdur. Yemeklerimizde sağlığa zararlı katkı maddeleri bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak zeytin yağı ve tereyağı kullanılmaktadır. 

Spor ve Etkinlikleriniz Var Mı?

Okulumuz akademik başarıya verdiği önemin yanında  sportif alanlara da büyük önem vermekte ve özen göstermektedir. Okulumuzda çeşitli spor dallarının kulüpleri sürekli açılmaktadır. Futbol, basketbol, okçuluk, yüzme, masa tenisi, kort tenisi, binicilik, judo, karate, güreş, atletizm gibi spor dallarında önemli derece ve şampiyonluklarımız bulunmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimleriniz Var Mı?

Okulumuz açıldığı günden bu yana dil  eğitimine çok ayrı bir önem vermiştir. Avrupa dil portfolyosu çerçevesinde (CEFR) öğrencilerimizin en az bir yabancı dile hakim olacak şekilde yabancı dil bilgisine sahip olmalarına özen gösterilmektedir. Öğrencilerimizin uluslararası düzeyde kabul görmüş Cambrıdge (starters, movers,flyers,ket ve pet) sınavlarına girmelerini sağlayarak, kendilerini deneme fırsatı verip, özgüven kazanmalarını sağlıyoruz.

Okulunuzda Eğitimde Velinin Rolü Nedir?

Bizler her zaman kendimizi bir aile olarak tanımladık ve bu aile okul, veli ve öğrenci üçgeni üzerine kuruldu. Velilerimizi çok önemsiyoruz ve onlara çok değer veriyoruz. Eğitim sürecini birlikte yürütüyoruz. 

Doruk Koleji çok sorulan sorular

Tüm ilim ana dilinle başlar.


Top